INWESTOWANIE W NIERUCHOMOŚCI
Jest to obecnie jedna z najbardziej popularnych strategii, która pozwala na bezpieczne ulokowanie kapitału. Opłacalność danej nieruchomości zależy od posiadanej wiedzy, jak również od planu inwestora. Aby inwestycja przyniosła oczekiwany zysk, trzeba wiedzieć, w co warto inwestować i jak to robić skutecznie. Jakie są formy inwestowania w nieruchomości i która z nich się najbardziej opłaca?
INWESTOR ZAGRANICZNY
Jeśli jesteś mieszkańcem krajów DACH (Niemcy, Austria, Szwajcaria) i chciałbyś zainwestować swój kapitał w Polsce, serdecznie Cię zapraszamy.
Dla osób zainteresowanych kupnem nieruchomości w Polsce jest to znakomita okazja inwestycyjna. Warszawa to dynamicznie rozwijające się miasto, które stanowi centrum biznesowe, kulturalne i naukowe Polski. Stolica dynamicznie się rozwija, a na jej niebie górują nowoczesne drapacze chmur i apartamentowce.
WARSZAWA – SERCE EUROPY
Warszawa to miasto, które stale rozwija swoją infrastrukturę, w tym nowoczesne biurowce, sieć transportu publicznego i lotniska. To sprzyja rozwojowi biznesu i ułatwia komunikację z resztą Europy.
MIESZKANIA
Mieszkania, a w praktyce luksusowe apartamenty o podwyższonym standardzie. Zazwyczaj położone w popularnych dzielnicach. W Warszawie są nimi: Śródmieście, Mokotów, Powiśle, od niedawna również Praga Północ. Tam właśnie tego typu apartamentów jest najwięcej. inwestowanie w tego typu nieruchomości to bardzo dobry, bezpieczny, przewidywalny pomysł na pomnażanie majątku i budowę dochodu pasywnego
Polska, a zwłaszcza Warszawa, staje się coraz bardziej atrakcyjnym miejscem dla startupów i firm technologicznych. Inwestorzy mogą korzystać z dynamicznie rozwijającego się ekosystemu technologicznego. W Polsce istnieją obszary, które mają duży potencjał rozwoju, takie jak sektor IT, finansowy, logistyczny czy produkcja.
Polska jest jednym z krajów, w którym wynajem mieszkań jest najbardziej opłacalny w Europie.
Rentowność wynajmu jest dużo wyższa w porównaniu do niektórych bardziej atrakcyjnych miejsc w Europie. Na polskim rynku nieruchomości pojawia się coraz więcej zagranicznych inwestorów. Polskie prawo dotyczące zakupu nieruchomości przez cudzoziemców jest znacznie mniej restrykcyjne niż kiedyś.